سفارش تبلیغ
صبا ویژن
سیاه مشق های میم.صاد
 
شنبه 94 فروردین 22 :: 5:55 عصر :: نویسنده : محمد صادق جهان بخش

سالی که گذشت - قسمت سوم - وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

در یادداشت قبل به عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعتدال در برخی زمینه ها پرداختیم، اما اهمیت مسئله ی فرهنگ و همچنین پر و پیمان بودن سبد عملکردی علی جنتی و تیم اش، ما را بر آن داشت تا قسمت حاضر از «سالی که گذشت» را نیز به او و همکارانش اختصاص دهیم؛‌ البته این پر و پیمانی را چگونه معنا کنیم، داستان دیگری است!

بازگشت زنجیره ای ها

یکی از سیاه ترین نقاط فرهنگی در دوران اصلاحات، شروع به کار برخی روزنامه های زنجیره ای پر سر و صدا، و عموماً با تفکراتی ساختارشکنانه در همه ی زمینه ها بود. مطبوعاتی که تا زیر سوال بردن احکام اسلام، توهین و چاپ کاریکاتور آیات عظام، جانبداری و غرب پرستی آشکار، ایستادن در مقابل بسیاری از ارزش های دینی و انقلابی و... هم پیش رفتند؛ یکروز از «راهپیمایی علیه خدا» گفتند، یکروز از «خشونت امام علی(ع) و مقصر بودن او در قتل فرزندش امام حسین(ع)»، روزی دیگر احکام و آیات قرآن را رد کردند، یکروز از فمنیسم بومی سخن راندند و... بماند لیست مواضع سیاسی و تنش آفرینی های چنین روزنامه هایی(که مهم ترین آنها فتنه سال 78 بود).

داستان گردانندگان این روزنامه ها هم قصه ای به غایت تأمل برانگیز است؛ روزنامه نگارانی که یا پس از آن دوران، مجری و خبرنگار شبکه های ماهواره ای ضد انقلاب شدند و یا با حمایت مسئولان وقت از روزنامه ای به روزنامه ی دیگری نقل مکان کردند؛ دوران«شارلاتانیزم مطبوعاتی»[1]، دورانی که «صدای دشمنان از برخی روزنامه ها شنیده می شد» !

اما با آغاز به کار دولت یازدهم و تغییرات مدیریتی صورت گرفته، عملاً رجعت به همان دوران در رفتار و عملکرد مدیران وزارت ارشاد اسلامی نمایان شد.

جنتی و مهاجرانیادامه مطلب ...


موضوع مطلب :


 
درباره وبلاگ

ما اینجا خواهیم ماند، و ندای ما خواهد ماند، و آنچه واجب است که آمریکایی‌ها آنرا بفهمند، آمریکایی‌ها نمی‌دانند «لبیک یا حسین» یعنی چه! «لبیک یا حسین» یعنی اینکه در معرکه جنگ حاضر باشی، هر چند تنها باشی، و هر چند مردم تو را رها کرده باشند، و تو را متهم کرده باشند، و تو را تنها گذاشته باشند، «لبیک یا حسین» یعنی تو و مالت و زن و فرزندانت در معرکه جنگ باشید...هر جای دنیا که به ما نیاز باشد ما حاضریم، و اینگونه نیست که فقط کفن پوش باشیم بلکه ما کفن‌پوش و سلاح‌به‌دست خواهیم بود، و در پایان اینکه لبیک یا حسین...

طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
آمار وبلاگ
بازدید امروز: 62
بازدید دیروز: 96
کل بازدیدها: 89917