سفارش تبلیغ
صبا ویژن
سیاه مشق های میم.صاد
 
یکشنبه 94 اردیبهشت 13 :: 4:32 عصر :: نویسنده : محمد صادق جهان بخش

یکی از نخ نما شده ترین تاکتیک ها در جنگ های روانی، «دروغ بزرگ» است؛ این تاکتیک که بهترین و کاملترین نوعش را در فتنه 88 شاهد بوده ایم، به راحتی باعث فریب مخاطب شده و بدون تلاشی برای تحقیق و راستی آزمایی باور می شود؛ این فریب بزرگ موجب عدم توجه مخاطب به مسائل اصیل و اصلی و اهمیت یافتن مسائل حاشیه ای و بی مبنا می شود و به او تحلیلی نادرست خواهد داد که پس از آن همه ی اخبار را از همان نگاه خواهد دید.

لازمه ی عمل کردن دروغ های بزرگ، در درجه ی اول بزرگ بودن آن هاست(مانند دروغ بزرگ تقلب در انتخابات 88). دروغ هر قدر بزرگتر باشد، باور آن برای توده‌های مردم راحت‌تر است؛ پس هر چه دروغ بزرگتر، بهتر!

دروغ های کثیف

نکته ی بعدی، قابل اعتماد نسبی و یا قابل اعتنا بودن منبع خبر است، یعنی این دروغ بزرگ را شما، یا از مسئولی بلندپایه بشنوید، یا رسانه های پرمخاطبی آن را بیان کنند و یا آنقدر تکرار شود تا به حد تواتر برسد و نتوان آن را قبول نکرد؛ پس هر چه دروغ پر تکرارتر، باورپذیر تر!

نکته آخر هم، انحراف اذهان مخاطبان از موضوعات اصلی و توجه دادن به موضوعاتی است که دلخواه فرد دروغگوست.

حالا چرا الان چنین مسئله ای را بیان می کنیم، و مگر دوباره چه دروغ های بزرگی گفته شده است؛ بخوانید:ادامه مطلب ...


موضوع مطلب :

<   1   2   
 
درباره وبلاگ

ما اینجا خواهیم ماند، و ندای ما خواهد ماند، و آنچه واجب است که آمریکایی‌ها آنرا بفهمند، آمریکایی‌ها نمی‌دانند «لبیک یا حسین» یعنی چه! «لبیک یا حسین» یعنی اینکه در معرکه جنگ حاضر باشی، هر چند تنها باشی، و هر چند مردم تو را رها کرده باشند، و تو را متهم کرده باشند، و تو را تنها گذاشته باشند، «لبیک یا حسین» یعنی تو و مالت و زن و فرزندانت در معرکه جنگ باشید...هر جای دنیا که به ما نیاز باشد ما حاضریم، و اینگونه نیست که فقط کفن پوش باشیم بلکه ما کفن‌پوش و سلاح‌به‌دست خواهیم بود، و در پایان اینکه لبیک یا حسین...

طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
آمار وبلاگ
بازدید امروز: 72
بازدید دیروز: 96
کل بازدیدها: 89927