سفارش تبلیغ
صبا ویژن
سیاه مشق های میم.صاد
 

خدایا! اگر لیاقت حسینی(ع) رفتن را نداریم زینبی(س) ماندن را به ما بیاموز...

 

وفات پیامبر آزادگی و اسوه ایثار، حضرت زینب کبری(س) بر رهروانش تسلیت باد.
موضوع مطلب :

( تاریخ نگارش:30/2/90 )

فقط چند ماه از سوختن سبزی فروش تونسی که برای حل مشکلات خود و کشورش راهی جز سوزاندن خود نمی دید، نگذشته است. اما شاید هیچ کدام از تحلیل گران سیاسی این موضوع - که شاید پیش پا افتاده به نظر برسد - را سرآغاز خیزشی مردمی نه در تونس بلکه در تمام خاورمیانه نمی دانستند.

خیزشی برخاسته از فطرت انسانی و نگاه اسلامی مردم منطقه که خیلی زود مزین به نام وزین «بیداری اسلامی» شد.

ملت هایی که سال ها دست زورگوی حکام وابسته به غرب را بالای سر آزادی خود می دیدند، با همتی والا و البته قیامی بر مبنای جهاد با طاغوت به پاخاسته و خواستار تغییر رویه موجود شدند.

تا کنون، پس از گذشت چند ماه، دیکتاتورهایی چون بن علی تونسی و مبارک مصری، از قدرت خلع شده اند اما در آینده ای نه چندان دور، حتما به این لیست عناوین حکام خونخوار دیگری هم اضافه خواهند شد؛ سردمداران زور در بحرین، عربستان، یمن، لیبی و ....

علاوه بر همه ی این اتفاقات، از بین رفتن متحدان رژیم صهیونیستی در منطقه و پایین آمدن سطح نفوذ غرب در حکومت های دیکتاتور خاورمیانه، شاید عمق تحلیل و بزرگترین دغدغه ی همه تحلیل گران سیاسی غربی بود؛ اما هفته پیش با خبری که برخی خبرگذاری ها به آن پرداختند، کابوس غربنشینان کامل شد. اعتراضات مردمی در اسپانیا!

موضوعی که شاید در نگاه اول به دور از واغعیت به نظر می رسید، با تغییر نام میدان خورشید مادرید به میدان انقلاب، رنگ و بوی حقیقت به خود گرفت.

تظاهرات عظیم مادریدی ها بر علیه رژیم پادشاهی کشور ژنرال فرانکو در نگاه هیچ سیاستمداری دیده نمی شد. اما انگار مردمی سرزمینی که به دروازه ورود اسلام به غرب مشهور است، خواهان ورود بیداری انسانی از سرزمین های اسلامی به غرب هم هستند.

خبرهای زیادی از اقامت چند روزه مردم در میدان انقلاب مادرید به دلیل سانسور شدید رسانه های غربی نیست، اما تاکنون تصاویر و فیلم هایی مبنی بر حضور گسترده مردم در خیابان ها، توسط معترضان در اینترنت پخش شده است که همگی حاکی از شرایط ی غیر عادی و فوق العاده در شهر توریستی و همیشه آرام مادید دارد.

باید به دردسر های دولت اسپانیا، جدایی طلبان باسک یا همان منطقه کاتالونیا را هم اضافه نمود که همیشه ساز جدایی کوک کرده اند.

این پایان کار نخواهد بود، چون تظاهرات سراسری در لیسبون پرتغال و نارضایتی عمومی به وضع اقتصادی در یونان و بیکاری در انگلیس هم تکه ی دیگری از این دومینو است.

با اطمینان می توان گفت که پیش بینی رهبر فرزانه انقلاب خیلی زود جامه عمل به خود خواهد پوشید:

« این حرکت بیداری قطعا تا قلب اروپا پیش خواهد رفت و ملت های اروپا ضد سیاستمداران و زمام داران خود که آنها را تسلیم محض سیاسی، فرهنگی و اقتصادی امریکا و صهیونیست ها کرده اند، به پا خواهند خاست. »

و اما نکته آخر این که، شاید قدرت های پوشالی غربی هیچ وقت انقلاب اسلامی و مردمی ایران را در این حد اثرگذار و الگو ساز برای مردم جهان نمی دانستند، و حتی با همه ابزارهای خود درصدد ایجاد خدشه و از بین بردن این حکومت 32 ساله بوده و هستند.

اما باید گفت که صدای وعده ی الهی پیروزی مستضعفین بر ظالمان -که دورنمای انقلاب ماست- امروز، هم در میان امت اسلام و هم در مرزهای اروپایی شنیده می شود. اما نه با فریاد رادیو BBC   و نه با اجیر کردن شعبان بی مخ ها و نه با کودتا بلکه این صدای مردم اروپاست:

اینجا قلب اروپاست، ساعت دقیقا نیمه شب است...
موضوع مطلب :

چهارشنبه 90 خرداد 11 :: 12:48 عصر :: نویسنده : محمد صادق جهان بخش

آن روز کوفه...

روزی امام صادق (ع) مشغول خوردن خرما بودند که بشارمکاری به حضور ایشان مشرف شد. امام، بشار را به خوردن خرما دعوت کردند؛ اما بشار در پاسخ عرض کرد:« گوارا باد بر شما ! قربانت گردم در راه آمدن حادثه ای دیدم که غیرتم را به جوش آورد و قلبم درد کرد و گریه راه گلویم را گرفت.»

امام فرمود:« به حقی که برگردنت دارم جلو بیا و از این خرما بخور و اکنون بگو چه دیده ای؟»

بشار گفت:« مامور حکومتی را دیدم که بر سر زنی می زد و او را به سوی زندان می برد در حالیکه او با صدای بلند می گفت: پناه می برم به خدا و رسول خدا و به غیر آنها از کسی پناه نمی خواهم. و شنیدم که مردم گفتند: پای آن زن لغزید و به زمین افتاد و گفت: یا فاطمه(س) ! خدا آنان را که به تو ظلم ورزیدند از رحمت خود دور سازد

امام صادق(ع) با شنیدن ماجرا از خوردن خرما دست کشید و شروع به گریه کرد به گونه ای که تمام محاسن شریف و سینه اش از اشک چشمانش تر شد، سپس فرمود:« ای بشار ! برخیز تا به مسجد سهله برویم و برای نجات و آزادی آن بانو دعا کنیم، و از خدا بخواهیم که او را حفظ کند.»

*****

امروز منامه،امروز صنعا، امروز مصراته، امروز قطیف، امروز امت اسلام...

امسال فاطمیه رنگ و بوی دیگری دارد. انگار برای فاطمیه هم تعزیه ای برپاست. دیگر نیاز به روضه و مداحی نیست، همه سوختن خانه مروارید را دیده اند. شعله های آتش را در خانه خدا دیده اند، مسجد. نه یک بار و نه ده بار فقط پنجاه بار در بحرین. حتی همه قرآن سوخته هم دیده اند اما نه به دست کشیش معبد شیطان، بلکه با مشعل خائن الحرمین!

اما انگار آتش زدن قرآن فقط به دست آن کشیش حرام بود و گرنه شاید صدای مفتی عربستان باز هم شنیده می شد! شاید آل سعود حتی برای سوزاندن قرآن هم فتوا داشت و شاید برای کشتن مردم هم.

یاران خلیفه دوباره پشت در سوخته خانه لؤلؤاند. اما این بار فقط مادر نه، همه خانواده محکوم اند. حتی دختر شاعر خانواده.

آیات هم باید بمیرد. به جرم خواندن شعر آزادی. اما ندای آیات بهBBC   نمی رسد، به رویترز، بهCNN  ، به فاکس ... حتی به گوش خبرگزاران ایران. مرگ بن لادن برای آزادی طلبان(!) ایران مهم تر بود. حداقل 6صفحه می ارزید اما برای شعر آیات القرمزی جایی نبود وقتی باید به ال کلاسیکو پرداخت. راستی مهمانان ازدواج شاهزاده انگلیس را می شناسید؟ متن کامل پیام اوباما به مردم کشورش را خوانده اید؟ این مهمترین خبرها جایی برای پرداختن به بحرین نمی گذارد. نه بحرین، نه یمن، نه لیبی، نه آیات القرمزی، نه فرحان 6ساله و نه ... روزنامه ای که باید اسمش بشود غرب!

شاید برای ندیدن آیات القرمزی،حتی مجبور شوند بن لادن یار قدیمی شان را نیز از میدان بیرون اندازند.اما آیات باهمه نگفته هایش و با همه نشنیدن هایش حقوق بشرفهم ها و با همه ندیدن های سازمان ملل همچون اسمش تشانه ایست برای رهایی که حتی بالاتر از میدان لؤلؤی که خراب شد در سراسر جهان دیده خواهد شد همان طور که حضرت ماه فرمود:

« آنچه که من به طور قاطع عرض می کنم، این است که به توفیق پروردگار یک حرکت جدیدی در این منطقه آغاز شده است. این حرکت ملت هاست.حرکت امت اسلامی است. حرکت با شعار اسلام است. حرکت به سمت اهداف اسلامی است. نشان دهنده بیداری عمومی ملت هاست و طبق وعده الهی، این حرکت قطعا و یقینا به پیروزی خواهد رسید. »

یوسف زهرا(س)، آل خلیفه پشت در خانه امت اسلام اند. حتی همسایگان پیامبر هم آمده اند. حتی هیزم و آتش هم آورده اند...

فقط تو می توانی...خواه«ظهور بسیار نزدیک» باشد، خواه نباشد...
موضوع مطلب :

1   2   >   
 
درباره وبلاگ

ما اینجا خواهیم ماند، و ندای ما خواهد ماند، و آنچه واجب است که آمریکایی‌ها آنرا بفهمند، آمریکایی‌ها نمی‌دانند «لبیک یا حسین» یعنی چه! «لبیک یا حسین» یعنی اینکه در معرکه جنگ حاضر باشی، هر چند تنها باشی، و هر چند مردم تو را رها کرده باشند، و تو را متهم کرده باشند، و تو را تنها گذاشته باشند، «لبیک یا حسین» یعنی تو و مالت و زن و فرزندانت در معرکه جنگ باشید...هر جای دنیا که به ما نیاز باشد ما حاضریم، و اینگونه نیست که فقط کفن پوش باشیم بلکه ما کفن‌پوش و سلاح‌به‌دست خواهیم بود، و در پایان اینکه لبیک یا حسین...

طول ناحیه در قالب بزرگتر از حد مجاز
آمار وبلاگ
بازدید امروز: 46
بازدید دیروز: 96
کل بازدیدها: 89901